Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία και μέσα σε κλίμα συγκίνησης, η εκδήλωση των μαθητών του ΣΤ2 για τον εορτασμό της επετείου της Ελληνικής Επανάστασης. Κρίμα, που λόγω των μέτρων αντιμετώπισης της πανδημίας, δεν είχαν την ευκαιρία όλα τα παιδιά του σχολείου να την παρακολουθήσουν. Η εκδήλωση είχε ως κεντρικό θέμα την ηρωϊκή και ανεπανάληπτη Έξοδο του Μεσολογγίου. Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν, υπό την καθοδήγηση των διοργανωτών της εκδήλωσης, δασκάλου του τμήματος, κου Καραμέτου, της μουσικού μας, κας Οικονόμου και του γυμναστή μας, κου Κουτσογιάννη έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και δίκαια αποθεώθηκαν στο τέλος. Την τεχνική υποστήριξη της εκδήλωσης είχε ο – όπως αποδείχθηκε – πολυπράγμων, νοσηλευτής μας, κος Δέτσης.

Μερικά στιγμιότυπα από την Εκδήλωση. Οι φωτογραφίες έχουν υποστεί επεξεργασία ώστε να μην είναι ευδιάκριτα τα πρόσωπα των μαθητών, σύμφωνα με τις οδηγίες ανάρτησης φωτογραφικού υλικού του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου.