Ημέρα: 22 Μαΐου 2020

A3 Γλώσσα -Παιχνίδια που ταξιδεύουν

A3 Γραμματική – Διαλυτικά

Οι ζωγραφιές της Άννας και του Ηρακλή

Η Άννα από το Γ1 και ο Ηρακλής από το Α2 μας έφεραν στο διάστημα που το σχολείο παραμένει κλειστό δύο πολύ όμορφες ζωγραφιές. Ευχαριστούμε τα παιδιά!

Θρίαμβος για τη Μαρηλία

Πολύ μεγάλη επιτυχία για τη μαθήτριά μας του Δ1, Μαρηλία Γιαταγάνα, η οποία αναδείχθηκε πρώτη νικήτρια για την τάξη της στον 24ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό “Λυσίας“.

Ο Λυσί@ς είναι Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός μέσω  Internet, ο οποίος διεξήχθη φέτος υπό την αιγίδα του ΥΠΑΙΘ από τα Εκπαιδευτήρια Δούκα.

Πολλά συγχαρητήρια στη Μαρηλία, όπως βέβαια και στις άλλες δύο μαθήτριες μας, που πέτυχαν την πρόκρισή τους στην τελική φάση: την Μαριαλένα Αγγέλου της Ε΄τάξης και την Τόνια Κραβαρίτη της ΣΤ΄ τάξης!

Δ1: Συνέχεια Μαθημάτων

Απαντήσεις Γλώσσας 22-5