Ημέρα: 11 Οκτωβρίου 2018

Διαγωνισμός Φωτογραφίας για τους μαθητές του Γαλατσίου

Από το Γραφείο Παιδείας του Δήμου Γαλατσίου λάβαμε ενημέρωση για διεξαγωγή διαγωνισμού Φωτογραφίας για τους μαθητές και μαθήτριες του Δήμου Γαλατσίου, με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και  Θρησκευμάτων (Φ13.1/165796 /Δ2).

Λεπτομέρειες για τον διαγωνισμό στο παρακάτω έγγραφο.

ΕΓΓΡΑΦΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ-1

Η αφίσα του διαγωνισμού.

Το Πιο Κρύο Καλοκαίρι

Διανεμήθηκε χθες και σήμερα το βιβλίο “Το Πιο Κρύο Καλοκαίρι – Τρεις Πραγματικές Ιστορίες Προσφύγων” στους μαθητές και μαθήτριες της Ε΄και της ΣΤ΄ τάξης του Σχολείου μας. Η διανομή του έχει την έγκριση της Διεύθυνσης Σπουδών του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων (Φ25/108127/116817/Δ1 με ημερομηνία 11-7-2008). Τα αντίτυπα μας προσέφερε το Ίδρυμα Ρόζα Λούξεμπουργκ -Παράρτημα Ελλάδας, το οποίο και ευχαριστούμε για την ανταπόκριση στο σχετικό αίτημά μας. Πληροφορίες για την έκδοση ΕΔΩ.

Δείτε το στο slideshare.net