Το 7ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου και ο δάσκαλος Ολοημέρου Γουλιέλμος Δούναβης σας προσκαλούν στη 2η Eτήσια Έκθεση Ζωγραφικής, στην οποία εκτίθενται έργα των μαθητών με πηγή έμπνευσης κορυφαίους καλλιτέχνες, όπως τους Pablo Picasso, Vincent Van Gogh, Claude Monet, Georges Seurat, Paul Cezanne, Paul Klee, Rene Magritte, Gustav Klimt, Edvard Munch, Romero Britto, Wayne Thiebaud κ.ά.

Η έκθεση πλαισιώνεται από διαδραστικές δραστηριότητες και παιχνίδια, τα οποία βοηθούν μικρούς και μεγάλους να έχουν μια βιωματική επαφή με την τέχνη και τα καλλιτεχνικά ρεύματά της. Στην έκθεση, επίσης, δίνεται η δυνατότητα στους επισκέπτες να χρησιμοποιήσουν την εφαρμογή κινητού QR Code Reader, για να αποκτήσουν πρόσβαση σε “μυστικές” πληροφορίες τέχνης.

Σας περιμένουμε όλους στις 12 και 13 Ιουνίου 2018 στο 7ο Δημοτικό Σχολείο Γαλατσίου, για να υποστηρίξετε με την παρουσία σας την εξαιρετική προσπάθεια των μαθητών του σχολείου μας.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε φωτογραφίες και βίντεο από την έκθεση School Art Show: