Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Λαμπάδες και δώρα από τον Γενικό Γραμματέα Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων Ελλάδος

Μια ευχάριστη έκπληξη μας περίμενε σήμερα, τελευταία ημέρα πριν τις διακοπές του Πάσχα.
Ο Γενικός Γραμματέας Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων Ελλάδος κ. Βασίλειος Μαγκλάρας συνοδευόμενος από τις υπαλλήλους της Γενικής Γραμματείας κ. Φρόσω Κουβάτσου και Μαρία Χαμορούσου επισκέφθηκαν το σχολείο μας και μαζί με τις πασχαλινές ευχές τους μοίρασαν λαμπάδες και παζλ στους μαθητές της Α΄, Β και Γ τάξης.
Ο κ. Μαγκλάρας μιλώντας στα παιδιά, ανέφερε ότι η δράση αυτή γίνεται σε συνεργασία με τα Ελληνικά Ταχυδρομεία, στο πλαίσιο της προώθησης του φιλοτελισμού στα παιδιά και γι΄αυτό τα παζλ που μοιράστηκαν στα παιδιά απεικονίζουν γραμματόσημο των ΕΛ.ΤΑ με σκηνή από την σπογγαλιεία των σφουγγαράδων.
Ευχαριστούμε την Γενική Γραμματεία Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων και τα ΕΛ.ΤΑ για τα δώρα και τις ευχές μου και ευχόμαστε καλό Πάσχα στη διοίκηση και στους εργαζόμενους των δύο υπηρεσιών.