Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Γνωριμία με το HANDBALL και το FUTSAL (ποδόσφαιρο ΣΑΛΑΣ)

Γνωριμία με το HANDBALL και το FUTSAL (ποδόσφαιρο ΣΑΛΑΣ)

Στο πλαίσιο της γνωριμίας των μαθητών μας με μη διαδεδομένα αθλήματα επισκέφθηκαν σήμερα το σχολείο μας, εκ μέρους του Αθλητικού Συλλόγου ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ Αγίας Παρασκευής ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γιάννης Πάνου και οι προπονητές – Αθλητές Σωτήρες Τζαβέλας (ποδόσφαιρο ΣΑΛΑΣ) και Δημήτρης Τσούνης (HANDBALL)

Ο Πρόεδρος της Ολυμπιάδας, Γιάννης Πάνου, μιλώντας στους μαθητές, αναφέρθηκε στην ιστορία, στους σκοπούς, στους στόχους και της επιτυχίες του Αθλητικού Σωματείου, το οποία… να σημειωθεί έχει σπουδαία διαδρομή στο ποδόσφαιρο ΣΑΛΛΑΣ με κορυφαία στιγμή την κατάκτηση του κυπέλλου Ελλάδος το 2015 και αναπτύσσει δυναμικά το τελευταίο χρονικό διάστημα το τμήμα HANDBALL με τμήματα για αγόρια και κορίτσια Δημοτικού- Γυμνασίου και Λυκείου.

Στη συνέχεια οι προπονητές της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ σε συνεργασία με τις γυμνάστριες του σχολείου μας παρουσίασαν βιωματικά τα δυο αθλήματα στους μαθητές και έκαναν προπόνηση μαζί τους.