ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΣΤ΄ΤΑΞΗΣ ΣΤΗΝ ΑΡΚΑΔΙΑ (8-9 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019)

Ένα αξέχαστο διήμερο στην Αρκαδία πέρασαν οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Ιουνίου 2019.
Κατά τη διάρκεια της διήμερης εκδρομής οι μαθητές επισκέφθηκαν:
-Προσκύνησαν στη Μονή Αιμυαλών στο φαράγγι του Λούσιου
–  Τρίπολη/Πλατεία Άρεως/Άγαλμα Κολοκοτρώνη όπου φυλάσσονται τα οστά του
– Άστρος Κυνουρίας/τόπος της Β΄Εθνοσυνέλευσης (1822)

Το σχολείο μας συγχαίρει τους μαθητές της ΣΤ τάξης για την άψογη συμπεριφορά τους καθ΄όλη την διάρκεια της εκδρομής και εκφράζει θερμές ευχαριστίες στον δημητσανίτικης καταγωγής μπαμπά του σχολείου μας Θανάση Κουστένη, για την πολύτιμη βοήθεια στις ξεναγήσεις, τα όμορφα φωτογραφικά πλάνα που τράβηξε, για την φιλοξενία του και τα κεράσματα γλυκών και παγωτών σε μαθητές και εκπαιδευτικούς.

Φωτογραφίες από την επίσκεψη εδώ, εδώ, εδώ και εδώ