Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Εορτασμός 25ης Μαρτίου 1821 και λειτουργία του σχολείου

Εορτασμός 25ης Μαρτίου 1821 και λειτουργία του σχολείου

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου

Πέμπτη 21 Μαρτίου: Οι μαθητές των Α΄, Β΄, Γ και Δ τάξεων θα παρακολουθήσουν τη γιορτή της 25ης Μαρτίου που ετοιμάζει η ΣΤ΄τάξη. Το σχολείο (πρωινό και ολοήμερο πρόγραμμα) θα λειτουργήσει κανονικά.

Παρασκευή, 22 Μαρτίου: Οι μαθητές της Ε΄τάξης και οι γονείς των μαθητών της ΣΤ΄τάξης θα παρακολουθήσουν τη γιορτή το πρωί της Παρασκευής 23 Μαρτίου.
Ώρα προσέλευσης μαθητών: 8:15 π.μ Ώρα έναρξης γιορτής: 9:00 π.μ Ώρα αποχώρησης: 10:30 π.μ
(Το Ολοήμερο δε θα λειτουργήσει.)

Δευτέρα, 25 Μαρτίου, Ώρα 10:30 π.μ. Προσέλευση των μαθητών της Ε΄και ΣΤ΄, που συμμετέχουν στην παρέλαση, στην οδό Αγίου Ιωάννου στο προαύλιο του 1ου Δ.Σ Αγίας Παρασκευής. Μετά την παρέλαση οι γονείς θα πρέπει να βρίσκονται μπροστά από τα Goody΄s για να παραλάβουν τα παιδιά τους.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου

1 Σχόλιο

1. Μπράβο και συγχαρητηρια στις δασκαλες που έχουν όρεξη να μάθουν και να δείξουν στα παιδιά περισσότερα από αυτά που υπάρχουν στα βιβλια.