Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής

Στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής

Μαθητές του σχολείου μας, πήραν μέρος στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής που διοργανώθηκε από την Cosmote, το Σάββατο 16/2/2019.
Την πρωτοβουλία και τον συντονισμό ανέλαβαν ο μπαμπάς του Παναγιώτη και του Κωνσταντίνου, Νικόλαος Πετρούλιας, καθηγητής πληροφορικής και προπονητής εκπαιδευτικής ρομποτικής και… ο καθηγητής πληροφορικής και προπονητής εκπαιδευτικής ρομποτικής Νέστωρας Λάμπρος.
Με την ομάδα του κ. Πετρούλια συμμετείχαν οι μαθητές Παναγιώτης Πετρούλιας, Παναγιώτης Θεοδωρής και Νικόλας Ξυπολιάς όλοι μαθητές της Έ τάξης, ενώ με την ομάδα του κ. Νέστωρα συμμετείχαν οι μαθητές Ζαφείρης Μυτάς (Β΄ τάξη), Μυτάς Ιάσονας (Δ΄τάξη), Αλέξης Γούναρης (Δ΄τάξη) και Παντελής Μόσχοβος (Ε΄τάξη)
Τα παιδια μας ενθουσιασμένα διαγωνίστηκαν με επιτυχία ενώ το σημαντικότερο έπαθλο ήταν η χαρά της συμμετοχής, η ευγενής άμιλλα, η εμπειρία και η γνώση.