Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Τραγουδάμε Νίκο Γκάτσο (Παρασκευή, 8/2 ώρα 8:00μ.μ)

Τραγουδάμε Νίκο Γκάτσο (Παρασκευή, 8/2 ώρα 8:00μ.μ)

Συναυλία αφιέρωμα στον σπουδαίο Έλληνα ποιητή, μεταφραστή και στιχουργό Νίκο Γκάτσο ετοιμάζει το σχολείο μας με τη συνεργασία εκπαιδευτικών, μαθητών και γονέων.

Η συναυλία προγραμματίζεται να γίνει το βράδυ της Παρασκευής 8 Φεβρουαρίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας “ΜΑΝΟΣ ΛΟΙΖΟΣ”

“Ο Κεμάλ”, “Αν θυμηθείς το ονειρό μου”, “γεια σου χαρά σου Βενετιά”, “Η ενδεκάτη εντολή”, “το πέλαγο είναι βαθύ” και πολλά άλλά τραγούδια σπουδαίων ελλήνων συνθετών σε στίχους Γκάτσου ετοιμάζονται να τραγουδήσουν μαθητές και δάσκαλοι ενώ μέσα από αφηγήσεις και απαγγελίες θα μάθουμε για τη ζωή και του έργο του Νίκου Γκάτσου.

Παίξουν και τραγουδούν οι μουσικοί:
Δημήτρης Αλεξόπουλος – κιθάρα, Γιάννης Μπαξεβάνης- μπουζούκι και Ιουλία Τζανετουλάκου-πιάνο.

Ευχαριστούμε την μαμά του σχολείου μας κ. Ανδριάνα Μπαχαρίδου- Παπακωνσταντίνου για την αφίσα της συναυλίας.