Αρχική » Χωρίς κατηγορία » ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΛΟΓΩΝ ΓΙΑ ΝΕΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ του 7ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Παρασκευής

Σας ενημερώνουμε ότι στη Γενική Συνέλευση του Συλλόγου Γονέων του 7ου Δ.Σ Αγίας Παρασκευής που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 12/12/2018, προκηρύχθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη νέων Συλλογικών οργάνων την Πέμπτη 20/12/2018 και ώρες, 13.30 – 17.00 μ.μ. και εκλέχθηκε Εφορευτική Επιτροπή για τη διενέργεια των εκλογών.

Τα όργανα που θα αναδειχθούν από τις εκλογές είναι :
· τα μέλη του νέου Δ.Σ.
· εκπρόσωποι των γονέων του Σχολείου στην Ένωση Γονέων
· 3 μέλη της Ελεγκτικής επιτροπής, που θα κληθεί στο τέλος της θητείας του νέου Δ.Σ. να ελέγξει τα οικονομικά στοιχεία του Συλλόγου.

Υπενθυμίζουμε ότι μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων είναι όλοι οι γονείς και κηδεμόνες που έχουν παιδί που φοιτά στο σχολείο μας.

Για τα παραπάνω συλλογικά όργανα (νέο Δ.Σ, εκπρόσωποι σε Ένωση Γονέων, Ελεγκτική Επιτροπή), οι υποψηφιότητες θα γίνονται δεκτές ως την Παρασκευή 14/12/2018, ώρα 14.00,
ώστε να ετοιμαστούν εγκαίρως τα ψηφοδέλτια.
Η δήλωση υποψηφιότητας θα γίνεται στην Εφορευτική επιτροπή (τηλ. 6942665591- Δρούγα Ιουλία)

Ενημερώνουμε ότι δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθαι έχουν οι γονείς που έως την ημέρα των εκλογών είναι ταμειακώς εντάξει.

Η Εφορευτική Επιτροπή
Δρούγα Ιουλία
Μπίμπα Χαρά
Ιακώβου Δαβίνα