Αρχική » Χωρίς κατηγορία » H γιορτή του Πολυτεχνείου

H γιορτή του Πολυτεχνείου

Μας συγκίνησαν τα παιδιά μας!!!

Οι μαθητές της Ε’ τάξης!!!

Με την σοβαρότητα και το σεβασμό που ταιριάζει, τίμησαν τους χιλιάδες ανώνυμους Έλληνες, που αγωνίστηκαν με ψυχή για Δημοκρατία, Παιδεία, Αξιοπρέπεια!!!

Η αξία και η σημασία την Ημέρας δεν εξαρτάται από τον αριθμό των νεκρών ούτε από το αν κάποιοι από τους πρωτεργάτες της εξέγερσης, εξαργύρωσαν τους αγώνες τους πουλώντας ακριβά ή φτηνά τις ιδέες τους…

Υποκλίνομαστε στα παιδιά μας γιατί αποτελούν την Ελπίδα!

Είναι η Ελπίδα!!!

Υποκλίνομαστε και στις δασκάλεςς τους: την κ. Αναστασία Μιχαήλ, την κ.Φανή Σαμορέλη και την κ.Βασιλική Χείλαρη που εμψύχωσαν και καθοδήγησαν τα παιδιά για την υπέροχη γιορτή.

Υποκλινόμαστε στην γυμνάστριά μας κ. Χριστιάνα Σπηλιώτη για τις υπέροχες χορογραφίες και στον Εικαστικό μας κ. Φοίβο Σοφικίτη για τα απίθανα σκηνικά του.