Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Στον Ιερό Ναό του Αγίου Ανδρέα για την εορτή των Τριών Ιεραρχών

Στον Ιερό Ναό του Αγίου Ανδρέα για την εορτή των Τριών Ιεραρχών

Τη σχολική εορτή των Τριών Ιεραρχών τίμησε σήμερα το σχολείο μας.

Αντιπροσωπία μαθητών, εκπαιδευτικών και γονέων παρακολουθήσε το πρωί τη Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό του Αγίου Ανδρέα κατά τη διάρκεια της οποίας η μαθήτρια της ΣΤ τάξης Γεωργία Τσαμπάζη αναφέρθηκε στη ζώη και το έργο των Μεγάλων Διδασκάλων και Ιεραρχών.

Στην επιστροφή στο σχολείο μαθητες και εκπαιδευτικοί μοιράστηκαν τον ευλογημένο Άρτο της Αρτοκλασίας που ήταν ευγενική προσφορά της οικογένειας Αποστόλη και Σοφίας Τσελεμέγκου, οι οποίοι είναι γονείς μαθητών στο σχολείο μας και έχουν φούρνο στην οδό Λαχανά 14 & Γαρυττού, Αγία Παρασκευή.

Χρόνια πολλά σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα. Οι Τρεις Ιεράρχες ας φωτίζουν τις ψυχές μας και ας μας καθοδηγούν στο δρόμο της Αρετής και της Προόδου!