Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Προβολή της νορβηγικής ταινίας “ΡΑΦΙΚΙ-ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΙΛΕΣ”

Προβολή της νορβηγικής ταινίας “ΡΑΦΙΚΙ-ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΙΛΕΣ”

Την νορβηγική ταινία “ΡΑΦIΚΙ-ΚΑΛYΤΕΡΕΣ ΦIΛΕΣ” του βραβευμένου σκηνοθέτη Christian Lo παρακολούθησαν οι μαθητές της Δ, Ε και ΣΤ.

Την ταινία, η οποία ήταν ευγενικη προσφορά της νορβηγικής πρεσβείας, παρακολούθησε μαζί μας και η προεδρος της Κινηματογραφικης Λεσχης Αγιας Παρασκευης κ. Μιρελα Λεγακη η οποία στο τέλος της προβολής συζήτησε με τα παιδιά για την υπόθεση, τα συναισθήματα που ένιωσαν  και τα μηνύματα της ταινίας, που μεταξύ άλλων επικεντρώνονται στην  αγάπη,στη συνεργασία, στην  αλληλεγγύη, στο σεβασμό και στην αποδοχή της διαφορετικότητας.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην νορβηγική πρεσβεία και στην Πρόεδρο της Κινηματογραφικής Λέσχης Αγίας Παρασκευής κ. Μιρέλα Λεγάκη με την οποία συμφωνήσαμε να συνεχίσουμε την συνεργασία για την προώθηση του ποιοτικού κινηματογράφου στο σχολείο μας.