Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Χριστουγεννιάτικες δράσεις της Γ΄τάξης

Χριστουγεννιάτικες δράσεις της Γ΄τάξης

Την τελευταία μέρα πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων οι μαθητές της Γ΄τάξης ξέφυγαν λίγο από τη ρουτίνα της καθημερινής πράξης και των μαθημάτων και  μπήκαν στο χριστουγεννιάτικο κλίμα της χαράς και του παιχνιδιού.

Το Γ2 παρουσίασε στους συμμαθητές τους την χριστουγεννιάτικη γιορτή που είχε ετοιμάσει με τη δασκάλα του Φωτεινή Μπούκλη και είχε παρουσιάσει και στους γονείς τους το απόγευμα της Τετάρτης 20 Δεκεμβρίου.

Τα παιδιά του Γ1 και του Γ3 με την καθοδήγηση των δασκάλων Ειδικής Αγωγής Χαρούλας Καργιώτη και Βίκυς Κουτραφούρης και της δασκάλας του Γ3 Άννας Κουντουράκη έπαιξαν κυνήγι του κρυμμένου θησαυρού. Ακολούθησαν τα στοιχεία, έλυσαν τους γρίφους κι έφτασαν στο θησαυρό τον οποίο στο τέλος απόλαυσαν.

Ο πραγματικός θησαυρός βέβαια ήταν η συνεργασία των παιδιών και των ομάδων και το μοίρασμα του θησαυρού μεταξύ τους!

——————————————————————————

Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Γ2