Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Αγώνας δρόμου στο πλαίσιο του 35ου Κλασικού Μαραθωνίου

Αγώνας δρόμου στο πλαίσιο του 35ου Κλασικού Μαραθωνίου

4Εκατοντάδες μαθητές από δημοτικά σχολεία της πόλης μας συμμετείχαν το πρωί της Κυριακής, 12 Νοεμβρίου σε αγώνες δρόμου που διοργάνωσε ο Πολιτιστικός και Αθλητικός Οργανισμός του Δήμου μας σε συνεργασία με τον ΣΕΓΑΣ στο πλαίσιο του 35ου Μαραθωνίου Δρόμου.

Από το σχολείο μας 200 και πλέον μαθητές έτρεξαν σε όλες τις κατηγορίες, βιώνοντας τη χαρά της συμμετοχής, του αθλητισμού και του ευ αγωνίζεσθαι.

Συγχαίρουμε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους και ιδιαίτερα τους μαθητές μας της Ε΄τάξης Ανδρέα Σταθόπουλο και της  ΣΤ΄τάξης Παναγιώτη Γυφτέα για την κατάκτηση της δεύτερης και τρίτης θέσης αντίστοιχα στην κατηγορία τους.