Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Παρουσίαση προγράμματος ”Μικροί θαλασσοπόροι σε νέες ανακαλύψεις”

Παρουσίαση προγράμματος ”Μικροί θαλασσοπόροι σε νέες ανακαλύψεις”

thalassaΜια παρουσίαση του προγράμματος ‘Μικροί θαλασσοπόροι σε νέες ανακαλύψεις” που υλοποίησαν την περσινή σχολική χρονιά τα παιδάκια του Α3.

Ήταν μια μοναδική εμπειρία και ένα όμορφο ταξίδι που βοήθησε τα παιδιά να αγαπήσουν το θαλάσσιο περιβάλλον και να κατανοήσουν την προσφορά της θάλασσας στον άνθρωπο!!

To πρόγραμμα θα αναρτηθεί και στην ιστοσελίδα του Κέντρου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Αργυρούπολης ως υλικό για την ενότητα του “Δικτύου της θάλασσας”

Μπράβο στα παιδάκια για τις περιβαλλοντικές τους διαδρομές και την ευαισθησία τους στα θέματα του περιβάλλοντος!!

Δείτε την παρουσίαση εδώ