Αρχική » Χωρίς κατηγορία » “O Αρλεκίνος” της Ζωρζ Σαρή από το Α3

“O Αρλεκίνος” της Ζωρζ Σαρή από το Α3

2Μαθητικό Συνέδριο με θέμα: “Οι πανανθρώπινες αξίες με αφορμή το έργο της Ζωρζ Σαρή” οργάνωσε η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής.

Το συνέδριο διεξήχθη την Κυριακή 14/5 στην κατάμεστη αίθουσα εκδηλώσεων του Δημαρχείου Κορωπίου. Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε  από τους μαθητές του Α3 οι οποίοι παρουσίασαν το θεατρικό “Ο Αρλεκίνος” βασισμένο στο ομώνυμο βιβλίο της Ζωρζ Σαρή.

Η δύναμη της φαντασίας, η αγάπη, η φιλία, η αισιόδοξη στάση για τη ζωή, η έννοια της μάνας για το παιδί…μερικά μόνο από τα μηνύματα που επικοινώνησαν τα παιδιά στους θεατές.

Πολλά μπράβο στα παιδιά μας και συγχαρητήρια στη δασκάλα τους Αθανασία Κέλλη που είχε την ιδέα της συμμετοχής στο συνέδριο και  δούλεψε με τα παιδιά πάνω στο έργο της Ζωρζ Σαρή και για το ωραίο αποτέλεσμα.