Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Προληψη και αντιμετώπιση κινδύνων από τη χρήση του διαδικτύου

Προληψη και αντιμετώπιση κινδύνων από τη χρήση του διαδικτύου

1Ενημέρωση των μαθητών της Δ, Ε και ΣΤ τάξης για την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο, τα φαινόμενα διαδικτυακής βίας, τους κινδύνους που ελλοχεύουν στις ιστοσελίδες κοινωνικής δικτύωσης και γενικά την πρόληψη και την αντιμετώπιση των κινδύνων του διαδικτύου πραγματοποιήθηκε σήμερα από τον Διευθυντή της Διεύθυνσης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της Ελληνικής Αστυνομίας κ  Γιώργου Παπαπροδρόμου και τους συνεργάτες του.
Ιδιαίτερες ευχαριστίες στον κ. Παπαπροδρόμου , στο Αστυνομικό Τμήμα Αγίας Παρασκευής, στους αστυνομικούς κ. Κωνσταντίνο και κ. Μαρία για την εξαιρετική παρουσίαση και στον αστυνομικό και πατέρα μαθήτριας του σχολείου μας κ. Νίκο Μπαικούση για την συνεισφορά του στην οργάνωση της δράσης.

2 2a 3 4 5