Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Εορτή Τριών Ιεραρχών- Εκκλησιασμός

Εορτή Τριών Ιεραρχών- Εκκλησιασμός

imagesΑγαπητοί γονείς, στις 30 Ιανουαρίου γιορτάζουν οι τρεις Ιεράρχες-ο Βασίλειος ο Μέγας, ο Ιωάννης Χρυσόστομος και ο Γρηγόριος ο Θεολόγος- που είναι οι προστάτες των Γραμμάτων, των μαθητών και των εκπαιδευτικών.
Λόγω της σχολικής γιορτής το σχολείο πρωινό και ολοήμερο, τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2016 δε θα λειτουργήσει.
Οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης και προαιρετικά όποιος μαθητής από τις υπόλοιπες τάξεις επιθυμεί, μπορεί να έρθει στο σχολείο στις 8:15 για να πάμε στην εκκλησία του Αγία Ανδρέα. Θα ξεκινήσουμε στις 8:30π.μ για την εκκλησία, μετά τη Θεία Λειτουργία θα επιστρέψουμε στο σχολείο (κατά τις 10:00 π.μ) και θα αποχωρήσουμε.
Ο σύλλογος Γονέων έχει ετοιμάσει Αρτοκλασία η οποία μετά την ευλογία της θα μοιραστεί στους μαθητές.