Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Χριστουγεννιάτικο παζάρι

Χριστουγεννιάτικο παζάρι

OLYMPUS DIGITAL CAMERAΣτο πλαίσιο του περιβαλλοντικού προγράμματος «Ο Υμηττός μέσα από τα μάτια των μαθητών του 7ου Δημ. Σχολείου» που εκπονεί το σχολείο μας, παρακαλούνται τα παιδιά να φέρουν προαιρετικά στο σχολείο πράγματα που δεν τους είναι χρήσιμα προωθώντας την άποψη: « ό,τι δεν είναι χρήσιμο σε μένα, είναι σε κάποιους άλλους (παιχνίδια, βιβλία, διακοσμητικά, λούτρινα κ.α.)»

Τα έσοδα από το χριστουγεννιάτικο παζάρι θα διατεθούν για τα αδέσποτα ζώα του Υμηττού. Στόχος του παζαριού και του προγράμματος γενικότερα είναι να γίνουν τα παιδιά ενσυνείδητοι πολίτες με διάθεση προσφοράς και «όχι φιλανθρωπίας».

Υπεύθυνη Προγράμματος: Τουραπή Ευαγγελία- Αγγελική
Συμμετέχοντες Εκπαιδευτικοί: Κουτρουλάρα Ιωάννα, Τσιάκου Τασιάνα, Παπαδημητρίου Μαρία, Κουντουράκη Άννα, Κουρέτα Δώρα