Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Στην παρέλαση

Στην παρέλαση

15Με λαμπρότητα εορτάστηκε στην πόλη μας η εθνική επέτειος της 28ης Οκτωβρίου. Το πρωί έγινε η επίσημη Δοξολογία στον ιερό ναό της Αγίας Παρασκευής. Στη συνέχεια εψάλλει επιμνημόσυνη δέηση στο μνημείο Ηρώων και έγιναν καταθέσεις στεφάνων. Ακολούθησε τήρηση ενός λεπτού σιγής και ανάκρουση του Εθνικού Ύμνου.

Τα μαύρα σύννεφα που είχαν μαζευτεί απειλητικά στον ουρανό έφεραν μόνο λίγες στάλες και έτσι πλήθος κόσμου καμάρωσε τους μαθητές των σχολείων της Αγίας Παρασκευής στην παρέλαση που…. έκλεισε τις εορταστικές εκδηλώσεις.

Το σχολείο μας εκπροσώπησαν οι μαθητές της Ε΄και ΣΤ΄τάξης με συνοδούς τη δασκάλα Τασιάννα Τσιάκου και τη γυμνάστριά μας Χριστιάννα Σπηλιώτη η οποία μαζί με την γυμνάστριά μας Βαγγελιώ Τουραπή είχαν αναλάβει την προετοιμασία για την παρέλαση. Κατά γενική ομολογία η παρουσία των παιδιών μας ήταν εντυπωσιακή.Αποδεικνύεται άλλωστε από το βίντεο και τις φωτογραφίες που ακολουθούν…

Η γυμνάστριά μας Χριστιάννα Σπηλιώτη συνόδεψε τα παιδιά με τα εθνικά χρώματα και το σήμα του σχολείου