Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Ξεκίνησε το έργο της ανάπλασης του προαυλίου

Ξεκίνησε το έργο της ανάπλασης του προαυλίου

14203265_10208551545165243_4215870709714399778_nΑγαπητοί μαθητές και γονείς σας ευχόμαστε καλή σχολική χρονιά με υγεία και δημιουργική διάθεση.

Ξεκινάμε την ενημέρωσή της σχολικής χρονιάς 2016-17 με μια ευχάριστη είδηση

Ξεκίνησε σήμερα το έργο της ανάπλασης του προαυλίου μας… σε εφαρμογή των αποτελεσμάτων του συμμετοχικού σχεδιασμού που κάναμε την περσινή σχολική χρονιά.

Βάσει της ενημέρωσης που είχαμε από τον Δήμαρχο Γιάννη Σταθόπουλο, την Αντιδήμαρχο Τεχνικών Υπηρεσιών Ελισάβετ Πετσατώδη και τους μηχανικούς του Δήμου που ήρθαν σήμερα το πρωί στο σχολείο, στην πρώτη φάση του έργου που θα διαρκέσει δεκαπέντε περίπου ημέρες θα διαμορφωθεί το βόρειο τμήμα του προαυλίου προς την πλευρά της Λυκούργου.

Είναι αυτονόητο ότι τόσο από το σύλλογο διδασκόντων όσο και από τον εργολάβο θα ληφθούν όλα τα απαραίτητα μέτρα για την ασφάλεια των μαθητών στις πέντε ημέρες της επόμενης εβδομάδας που θα γίνονται έργα παράλληλα με την λειτουργία του σχολείου μας.

Ιώαννης Β. Λογοθέτης