Αρχική » Χωρίς κατηγορία » H χριστουγεννιάτικη γιορτή μας

H χριστουγεννιάτικη γιορτή μας

8Με τη συνεργασία του συλλόγου γονέων και του συλλόγου διδασκόντων πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας την Παρασκευή 11 Δεκεμβρίου 2015.

Χριστουγεννιάτικο παζάρι αγάπης με κατασκευές των μαθητών, τραγούδια από την χορωδία του Συλλόγου Γονέων και την μαέστρο της  Ιουλία Τζαννετουλάκου, εργαστήριο κατασκευών με υπεύθυνη την Ιουλία Δρούγα – Γυφτέα, τον Βαγγέλη Βελλέ και αρκετούς γονείς, εργαστήρι ζαχαροπλαστικής από τη Φαίη Σινάνογλου, τη Σοφία Μπαϊκούση-Αποστολοπούλου και πολλές μαμάδες , κεράσματα και gluhwein με το λογότυπο του σχολείου μας, φροντίδα της οικογένειας του Προέδρου του Συλλόγου Γονέων Κώστα Βλαχόπουλου.

Πολλές ευχαριστίες στο  Διοικητικό Συμβούλιο  του συλλόγου γονέων για τη συνεργασία  και την κάλυψη της αγοράς υλικών για τις   κατασκευές των παιδιών,… στο μέλος του Δ.Σ Συλλόγου Γονέων Παπακωνσταντίνου-Μπαχαρίδη Ανδριάνα για την κατασκευή της αφίσας, στην  Φωτεινή Πελέκη,  ταμία του Συλλόγου Γονέων, που με  πολύ μεράκι δούλεψε ατέλειωτες ώρες  για την προετοιμασία του παζαριού και είχε την ευθύνη από πλευράς του συλλόγου γονέων για τη χορωδία,  στους εκπαιδευτικούς και στους γονείς που δούλεψαν  με τα παιδιά για το ωραίο αποτέλεσμα.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAΙδιαίτερες ευχαριστίες στην εκπαιδευτικό Αγγλικών  Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου η οποία για τρίτη συνεχόμενη χρονιά σήκωσε το κύριο βάρος της οργάνωσης του  παζαριού εκ μέρους του συλλόγου διδασκόντων. Η κ. Ντίνα είχε τις ιδέες, αθόρυβα και μεθοδικά ξεκίνησε την προετοιμασία του παζαριού από το Σεπτέμβρη, ξενύχτησε, έδωσε ψυχή, χρόνο, κόπο και συνεργάστηκε με τα παιδιά, τους εκπαιδευτικούς και τους γονείς που συμμετείχαν. Τα 1800 ευρώ που συγκεντρώθηκαν από το παζάρι για τα παιδιά που χρειάζονται τη βοήθειά μας,  δικαιώνουν τους κόπους της αλλά και τους κόπους όλων όσων συμμετείχαν και βοήθησαν.

Το πιο μεγάλο μπράβο όμως στα παιδιά μας: για τις κατασκευές τους, για τα τραγούδια τους, για τις ζωγραφιές τους, για τις ζαχαροπλαστικές τους, για όλα…

Τι θα ήταν ο κόσμος χωρίς τα παιδιά; Άδειος!

Καλές γιορτές!

CHRISTMAS low