Αρχική » Χωρίς κατηγορία » To μεγάλο μας τσίρκο (βίντεο της παράστασης)

To μεγάλο μας τσίρκο (βίντεο της παράστασης)

DSC_1147 (800x533)

Το βράδυ της 24ης Μαρτίου 2015 στην κατάμεστη αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας οι μαθητές της ΣΤ τάξης παρουσίασαν με μεγάλη επιτυχία τη θεατρική παράσταση “ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΣ ΤΣΙΡΚΟ” του Ιάκωβου Καμπανέλλη σε διασκευή για σχολική παράσταση της Βασιλικής Κυροπούλου.

Παρόντες στην εκδήλωση ο Δήμαρχος Αγίας Παρασκευής Γιάννης Σταθόπουλος, Αντίδημαρχοι, Δημοτικοί Σύμβουλοι,γονείς, φίλοι του 7ου,  και εκπρόσωποι φορέων της πόλης μας.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας και στους συντελεστές της παράστασης που ήταν:

1. Σκηνοθεσία-Θεατρική και ενδυματολογική επιμέλεια: Αμαξοπούλου Έλενα

2. Σκηνικά-Φώτα-Κατασκευή μπερντέ –φιγούρες και επιμέλεια προβολών: Σοφικίτης Φοίβος

3. Μουσική επιμέλεια –διεύθυνση χορωδίας: Μπέκου Έφη

4. Μουσική υποστήριξη: Χελιδώνης Γιάννης

5. Στην παράσταση συμμετείχαν τα τμήματα της έκτης τάξης: ΣΤ1, ΣΤ2,ΣΤ3

6. Συνεργάστηκαν οι δάσκαλοι της Έκτης τάξης:
ΣΤ1: Κοσκινά Σταματέλλα
ΣΤ2: Χελιδώνης Γιάννης
ΣΤ3: Τσιάκου Τασιάνα

Ευχαριστούμε όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου για τη συνεργασία, το σύλλογο γονέων για την συνεισφορά  στην ενοικίαση των στολών και τους γονείς μας κ. Σάκη Μιχαλιέρη για τη βιντεοσκόπηση της παράστασης  και  κ. Φώτη Παπαδόπουλο για τις  ωραίες φωτογραφίες τις οποίες θα αναρτήσουμε  τις επόμενες ημέρες.