Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Διασχολική συνεργασία με το 6 Δ.Σ Μεταμόρφωσης

Διασχολική συνεργασία με το 6 Δ.Σ Μεταμόρφωσης

IMG_1210Μαθητές της ΣΤ΄τάξης στο πλαίσιο προγράμματος διασχολικής συνεργασίας στο μάθημα των Γερμανικών, επικοινωνούν με αλληλογραφία αλλά και διαδικτυακά με συμμαθητές τους από το 6ο Δημοτικό Σχολείο Μεταμόρφωσης ανταλλάσσοντας νέα, εμπειρίες και απόψεις. Πριν από λίγες μέρες επικοινώνησαν μέσω Scype και όλοι μίλησαν με τους συμμαθητές τους με τους οποίους έχουν διασχολική αλληλογραφία….

Οι εντυπώσεις τους ήταν καταπληκτικές αφού ήταν μια νέα εμπειρία. Τους άρεσε πολύ και… θέλουν να το ξανακάνουν… Και βέβαια όλα αυτά με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών Γερμανικών Χριστίνας Κανελοπούλου και Λουκίας Δαμιανίδου, της εκπαιδευτικού πληροφορικής Θεοδώρας Σκάγκου και του Διευθυντή του 7ου Δ.Σ Μεταμόρφωσης Δούκα Αλβανού ο οποίος και μας έστειλε φωτογραφίες από την διαδικτυακή σύνδεση των δύο σχολείων.

IMG_1205 IMG_1202 IMG_1200 IMG_1199 IMG_1197 IMG_1196