Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις 2014

Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις 2014

1Εορταστικό και στο πνεύμα των ημερών  ήταν το κλίμα στο σχολείο  το απόγευμα της Τετάρτης 17 Δεκεμβρίου. Οι χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις άνοιξαν στις 5:00 … με το παζάρι κατασκευών και χειροτεχνιών που είχαν ετοιμάσει τα παιδιά ενώ λίγη ώρα αργότερα ξεκίνησε και το εργαστήρι ζαχαροπλαστικής όπου μαθητές γονείς και εκπαιδευτικοί ξεδίπλωσαν το … ζαχαροπλαστικό τους ταλέντο. Κόσμος πολύς, μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς πέρασαν από το σχολείο, δοκίμασαν  γλυκά, ψώνισαν δώρα, αντάλλαξαν βιβλία και απόλαυσαν την παιδική χορωδία του συλλόγου γονέων σε χριστουγεννιάτικα τραγούδια που έκλεισαν την όμορφη βραδιά.

Ιδιαίτερες  ευχαριστίες στο Δ.Σ του συλλόγου γονέων για την πολύτιμη στήριξη όλων των δράσεων, στους γονείς που βοήθησαν στην οργάνωση του εργαστηρίου ζαχαροπλαστικής,  στους εκπαιδευτικούς Εικαστικών Φοίβο Σοφικίτη και Αγγλικών Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου που δούλεψαν πολλές ώρες μαζί με τα παιδιά για τις κατασκευές και την οργάνωση του παζαριού, στις δασκάλες Βασιλική Γρίβα,  Παρασκευή Λυγκώνη, Βασιλική Χείλαρη και Άννα Κορομπέλη Άννα για τη βοήθειά τους αλλά και σε όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας που στήριξαν τις δράσεις.

Το πιο μεγάλο μπράβο όμως στα παιδιά!!! Στα παιδιά που τα έκαναν όλα!!! Τι θα ήταν άραγε ο κόσμος χωρίς τα παιδιά μας;
0
1a 1b 2 3 4 5 5a 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 23 24 25 27 28 29 30 31 33 34