Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Εισαγωγή Μαθητών στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία (Π.Π.Σ.) για το σχολικό έτος 2014-2015

Αγαπητοί γονείς,

Σας κοινοποιούμε την απόφαση υπ’ αριθμ. πρωτ. Γ1/14987/3-2-2014 της Διοικούσας Επιτροπής Πρότυπων Πειραματικών Σχολείων (Δ.Ε.Π.Π.Σ.) που αφορά την εισαγωγή μαθητών στα Πρότυπα Πειραματικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2014-2015.

Οι ενδιαφερόμενοι γονείς και κηδεμόνες για την εγγραφή των μαθητών σε πρότυπο πειραματικό Νηπιαγωγείο, Δημοτικό, Γυμνάσιο ή Λύκειο οφείλουν να υποβάλουν ηλεκτρονικά αίτηση στην ηλεκτρονική πλατφόρμα της Δ.Ε.Π.Π.Σ, στην οποία θα δηλώνουν το Πρότυπο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο που επιθυμούν, κατά το χρονικό διάστημα από 1 έως 31 Μαρτίου 2014.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου