Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Στη βιβλιοθήκη μας

Στη βιβλιοθήκη μας

Αρχές Οκτώβρίου ξεκίνησε  η λειτουργία της βιβλιοθήκης στον πρώτο όροφο σε αίθουσα που διαμορφώθηκε  στο τέλος της περσινής χρονιάς  με χρήματα του συλλλόγου γονέων και  πολύ μας χαροποιεί το ενδιαφέρον και η αγάπη που δείχνουν  οι μαθητές γι΄αυτήν.

Ρωτήσαμε τη δασκάλα κ. Φανή Σαμορέλη που είναι υπεύθυνη της βιβλιοθήκης για  την επισκεψιμότητα και μάθαμε  ότι  περισσότεροι από 150 μαθητές την επισκέπτονται κάθε εβδομάδα  και διαλέγουν  βιβλία…

Όπως μας είπε η κ. Φανή για τη φετινή χρονιά ο  στόχος είναι  να εμπλουτίσουμε  ακόμα περισσότερο τα ράφια της   αλλά και να βλέπουμε   όλους- όταν λέμε όλους εννοούμε όλους – τους μαθητές του σχολείου μας  να περνούν από τη βιβλιοθήκη να ξαπλώνουν στα μαξιλαράκια της και να διαλέγουν  τα βιβλία που θα τους ταξιδεύουν στον κόσμο  της γνώσης και της ψυχαγωγίας.