Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Ποδηλατικός γύρος Αγίας Παρασκευής

Ποδηλατικός γύρος Αγίας Παρασκευής

Την Κυριακή, 27 Μαΐου 2012, περισσότεροι από τριακόσιοι ποδηλάτες-μαθητές,εκπαιδευτικοί, γονείς- από τα 4ο,5ο,7ο,9ο,10ο και 11ο Δημοτικά Σχολεία της Αγίας Παρασκευής πραγματοποιήσαμε ποδηλατικό γύρο, μήκους 7χλμ στις γειτονιές μας (Κοντόπευκο – Παράδεισο- Πευκάκια)

Συγκεντρωθήκαμε στις 9:00 το πρωί στα σχολεία μας και λίγο αργότερα συναντηθήκαμε, όλα τα Δημοτικά, στην πλατεία Μελίνα Μερκούρη στο Κοντόπευκο απ΄όπου ξεκινήσαμε τη διαδρομή.

Με κεντρικό σύνθημα “Διεκδικούμε χώρο για τα ποδήλατα”, με καραμούζες και σφυρίχτρες δώσαμε χρώμα και ζωή στις γειτονιές μας.

Μας άρεσε πολύ και από Σεπτέμβρη λέμε να το ξανακάνουμε.

Ακολουθούν φωτογραφίες και βίντεο…

Ευχαριστούμε την Ελληνική Αστυνομία και τους τέσσερις αστυνομικούς που ήταν δίπλα μας σε όλη τη διάρκεια της διαδρομής, φροντίζοντας για την ασφαλή κυκλοφορία μας

]

1 Σχόλιο