Αρχική » Χωρίς κατηγορία » Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις

Χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις

Γιορτινή ήταν σήμερα η ατμόσφαιρα στο σχολείο.

Τελευταία μέρα πριν από τις διακοπές των Χριστουγέννων και πρωί πρωί δεχτήκαμε την επίσκεψη του Άι Βασίλη. Ο Άγιος πέρασε από όλες τις τάξεις και μοίρασε τα δώρα του …. Ένα βιβλίο με διηγήματα του Παπαδιαμάντη για  κάθε μαθητή είχε στο σάκο του.

Ευχαριστούμε τη δασκάλα Σταματέλλα Κοσκινά που φόρεσε την κόκκινη στολή και την Εφημερίδα «ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ» για τα βιβλία.

——————————————————————————————————

Στις 9:00 παρακολουθήσαμε μια εξαιρετική παρουσίαση για τη διατροφή που είχαν ετοιμάσει με τη βοήθεια των νέων τεχνολογιών και πολύ μεράκι τα παιδιά του ΣΤ1 με τη δασκάλα τους Βίκυ Χολέβα. Στο τέλος γευτήκαμε παραδοσικά φαγητά και γλυκά απ΄ όλο τον κόσμο

——————————————————————————————————

Στις 10:30 οι μαθητές της Α΄ τάξης  με τη γιορτή τους έφεραν στο σχολείο το Πνεύμα των Χριστουγέννων .
Μπράβο στα παιδιά αλλά και στις δασκάλες τους Μαρία Παπαδάκη και Αλεξάνδρα Κάτσικα για την ωραία δουλειά τους.

—————————————————————————————————–

Στις 12:00 τα φώτα χαμήλωσαν στην αίθουσα εκδηλώσεων και όλο το σχολείο μέσα από την ταινία «Πολικό Εξπρές» διέσχισε βουνά, κατάλευκα τοπία, πανύψηλες γέφυρες και άλλα μαγικά μέρη σε ένα ονειρικό ταξίδι προς το Βόρειο Πόλο και το χωριό του Άι Βασίλη.