Σχολή γονέων

Αγαπητοί γονείς θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στο πλαίσιο της λειτουργίας της ΕΔΥ στο σχολείο μας, σχεδιάζουμε τη λειτουργία  Σχολής Γονέων στο νηπιαγωγείο, υπό την εποπτεία της ψυχολόγου και της κοινωνικής λειτουργού. Η Σχολή γονέων απευθύνεται στους γονείς των συστεγαζόμενων Νηπιαγωγείων (76ο & 99ο )  θα διεξάγεται κάθε Δευτέρα ,ημέρα παρουσίας της ΕΔΥ στο σχολείο, από τις 8.30 έως τις 10.30, για 4 συναντήσεις (29/1/24,12/2/24,26/2/24,11/3/24). Η σχολή θα έχει συμβουλευτικό και βιωματικό χαρακτήρα, απαιτώντας δέσμευση από τους συμμετέχοντες, και θα επικεντρώνεται σε θέματα που αφορούν τον γονεϊκό ρόλο. Παρακαλούμε, συμπληρώστε το παρακάτω ερωτηματολόγιο για να ανιχνευθούν οι ανάγκες σας και να δηλώσετε την πρόθεσή σας για συμμετοχή. Παρακαλούμε το ερωτηματολόγιο να συμπληρωθεί από όλους ανεξάρτητα από την πρόθεση συμμετοχής σας.

Ευχαριστούμε πολύ για τη συνεργασία

Με εκτίμηση η Προϊσταμένη

το Διδακτικό Προσωπικκό ,