ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ BRAVO SCHOOL

Η σχολική χρονιά ολοκληρώθηκε με μια σημαντική διάκριση του Νηπιαγωγείου μας στον 5ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Bravo Schools 2022. Η διάκριση αυτή αφορά την δημιουργία ενός Ομαδοσυνεργατικού παραμυθιού για τα δικαιώματα των παιδιών σε συνεργασία με άλλα 10 Δημόσια Νηπιαγωγεία.
Η δράση αυτή στην οποία συμμετέχει (ως συνεργαζόμενο σχολείο) και το 6ο Νηπιαγωγείο Ζακύνθου εκπληρώνει τον
16ο στόχο Βιώσιμης Ανάπτυξης ” Ειρήνη δικαιοσύνη και ισχυροί δεσμοί” και εντάσσεται στην κατηγορία Ομαδοσυνεργατικά  Προγράμματα.
Η δράση αυτή δηλώθηκε από την Προϊσταμένη του Πρώτου Νηπιαγωγείου Νέας Λαμψάκου κα Χατζηαντωνάκη Καλλιόπη.
Τα σχολεία που διακρίθηκαν και βραβεύτηκαν παρουσιάστηκαν σε μια εκδήλωση που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 15/06/2022 και μπορείτε να την παρακολουθήσετε στον ακόλουθο σύνδεσμο :
Συγχαρητήρια

στους μαθητές μας και στους μαθητές των συνεργαζόμενων σχολείων με την ευχή από καρδιάς για υγεία και καλή σταδιοδρομία.

Καλό καλοκαίρι σε όλους τους μαθητές και σε όλους τους συναδέλφους!!!!