ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς/ κηδεμόνες,

Την Πέμπτη 17/11/2022 θα πραγματοποιηθούν, στο χώρο του νηπιαγωγείου μας, εκδηλώσεις μνήμης για την Επέτειο του Πολυτεχνείου.

Ο μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 8:15πμ και θα αποχωρήσουν στις 9:20πμ. Τα ολοήμερα τμήματα δεν θα λειτουργήσουν τη συγκεκριμένη ημέρα.

Παρακαλούμε να φροντίσετε για την ασφαλή προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών/τριών.

www.koinignomi.gr

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ 28η

Αγαπητοί  γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι στο Νηπιαγωγείο μας αυτή την εβδομάδα θα ξεκινήσουμε το πρώτο εργαστήριο Δεξιοτήτων του θεματικού άξονα Ενδιαφέρομαι και Ενεργώ-Κοινωνική Συναίσθηση και Ευθύνη με τίτλο: «Η οικογένειά μου είναι μονα-δική μου». Στο συγκεκριμένο εργαστήριο   τα παιδιά θα έρθουν σε επαφή με την  οικογενειακή ποικιλομορφία  μέσα από δραστηριότητες που στοχεύουν στην καλλιέργεια και ενίσχυση των δεξιοτήτων μάθησης και κοινωνικής ζωής. Για το λόγο αυτο, τα παιδιά  θα φέρουν στο σπίτι  ένα φύλλο εργασίας, το οποίο με τη βοήθειά σας θα το ετοιμάσουν και θα το επιστρέψουν στο σχολείο μέχρι την Τετάρτη  19/10/2022.

Σας ευχαριστούμε θερμά για τη συνεργασία.

Οι νηπιαγωγοί

ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ (1) ΓΕΝΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ (1)