2ο Εργαστήριο Δεξιοτήτων: ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ: ΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ – ΕΥ ΖΗΝ: «Ο Ρούλης ο Τροφούλης και η περιπέτειά του στον κόσμο της υγιεινής διατροφής» Με τον Ρούλη τον Τροφούλη: Φτιάχνουμε την πυραμίδα της υγιεινής – μεσογειακής διατροφής Αντιστοιχούμε από που παίρνουμε τις διάφορες τροφές Φρούτα – Κόβουμε και βρίσκουμε το άλλο μισό Φτιάχνουμε το δικό μας παιχνίδι Παροιμίες με τροφές Αινίγματα με τροφές Σταυρόλεξο με τροφές Παιχνίδι με τροφές Γινόμαστε φρουτάκια Φτιάχνουμε φιγούρες-φρούτα και τις παρουσιάζουμε