“Μικροί Ρεπόρτερ σε Δράση”

Το νηπιαγωγείο μας στα πλαίσια του σχολικού προγράμματος «Μικροί ρεπόρτερ σε δράση»,  επισκέφτηκε την εφημερίδα Κυκλαδική, όπου η κα Καλλιόπη Μαργαρίτη μίλησε στους μαθητές μας και τους εξήγησε τη διαδικασία έκδοσης μίας εφημερίδας. Στη συνέχεια οι μαθητές μας σαν αληθινοί δημοσιογράφοι  έλυσαν τις απορίες τους θέτοντας τα δικά τους ερωτήματα.

εφημερίδα
Επίσκεψη στην εφημερίδα

Στη συνέχεια το νηπιαγωγείο μας επισκέφτηκε το ραδιοφωνικό σταθμό «Aegean  Voice», όπου οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν στη ζωντανή ραδιοφωνική εκπομπή και να συμμετάσχουν ενεργά στην υλοποίηση της.

Ευχαριστούμε πολύ την κα Καλλιόπη Μαργαρίτη από την εφημερίδα «Κυκλαδική» και την κα Πόπη Αλιμπέρτη από το ραδιοφωνικό σταθμό «Aegean  Voice».

Οι μαθητές μας κατέγραψαν τις εντυπώσεις τους με μία ζωγραφιά!!!

εικόνα Viber 2023 05 25 11 19 07 229
Εντυπώσεις των μαθητών μας από το ραδιοφωνικό σταθμό!!!