Αποτελέσματα του 13ου Διεθνής Μαθητικός Διαγωνισμός Ταινιών Μικρού Μήκους

Το ταξίδι του 6ου Νηπιαγωγείου Χώρας Νάξου στον κινηματογραφικό κόσμο του animation ολοκληρώθηκε με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του 13ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Ταινιών Μικρού Μήκους. Με χαρά ανακοινώνουμε ότι λάβαμε την πρώτη θέση στην κατηγορία animation!!!

Όλοι μαζί εκπαιδευτικοί και μαθητές ενώσαμε τις δυνάμεις μας, κρυφές και φανερές με σκοπό να δημιουργήσουμε μια ταινία animation που να μιλάει για την αγάπη. Βουτήξαμε κυριολεκτικά μέσα σε λέξεις, χρώματα και μουσικές και καταφέραμε να δώσουμε τη δική μας απάντηση στην ερώτηση αν η αγάπη είναι όνειρο ή πραγματικότητα, με  την ελπίδα ότι αυτό το ταινιάκι θα μείνει για πάντα χαραγμένο στις μνήμες των ανθρώπων!!!!

Ευχαριστούμε πολύ:

• Το Studio Apollomuse που έδωσε την ευκαιρία στους μαθητές μας να ηχογραφήσουν τις φωνές τους.
  • Τον κ. Νίκο Θεοδωρίδη που μας έστειλε το ορχηστρικό κομμάτι “Η ωραία Κοιμωμένη”, που ακούγεται στην ταινία.

Δείτε την ταινία πατώντας το παρακάτω link: