Δημιουργικές δραστηριότητες…

Νοέ 202022

Αγαπητοί μας γονείς,

Η ανάγκη να επικοινωνούμε με τους μικρούς μας μαθητές, πέρα από την τηλεκπαίδευση, στάθηκε αφορμή να δημιουργήσουμε μια επιπλέον σελίδα στο ιστολόγιό μας. Για το λόγο αυτό, στη σελίδα με τίτλο ¨Δημιουργικές δραστηριότητες” που βρίσκεται δεξιά, στη στήλη με το πορτοκαλί χρώμα, έχουμε ξεκινήσει να αναρτούμε on line παιχνίδια, φύλλα εργασίας ιδέες για ζωγραφική και παιδαγωγικό υλικό, το οποίο θα εμπλουτίζεται με τον καιρό. Στη σελίδα αυτή θα υπάρχει συγκεντρωμένο αυτό το υλικό για την ευκολότερη πρόσβασή σας. Με αυτό τον τρόπο θα μπορεί το κάθε παιδί να επιλέγει τη δραστηριότητα που επιθυμεί. Τα φύλλα εργασίας μπορείτε να τα εκτυπώνετε. Επιπλέον, θα αναρτούμε και μέρος του υλικού που χρησιμοποιούμε στην τηλεκπαίδευση, ώστε να δίνεται η ευκαιρία να συμμετέχουν και όσα παιδάκια αδυνατούν να συνδεθούν.

Οι νηπιαγωγοί

Σπορο – συνθέσεις!

Από τον Δημήτρη:

Από την Ελεάννα:

Από τον Αλέξη:

Από την Ηλιάνα:

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δημιουργικές δραστηριότητες…