ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ

Δεκ 202020

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για την ύπαρξη της Ψυχολόγου Τσονάκη Μαρίας – Ελίζας στο νηπιαγωγείο μας, όπως ορίζεται από το ΦΕΚ  4061/14.09.2020 στο πλαίσιο της πράξης «Υποστήριξη σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Γενικής Εκπαίδευσης από Ψυχολόγους και Κοινωνικούς Λειτουργούς» για την αντιμετώπιση των συνεπειών του COVID-19.

Η Ψυχολόγος θα βρίσκεται στο σχολείο μας κάθε Παρασκευή και κατά τις σχολικές ώρες 8.15-13.00, με σκοπό την ψυχοσυναισθηματική και συμβουλευτική υποστήριξη της σχολικής κοινότητας (γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικοί) για ζητήματα που προκύπτουν από τις συνέπειες του COVID-19.

Εάν επιθυμείτε να επικοινωνήσετε με την Ψυχολόγο, μπορείτε να ενημερώσετε τηλεφωνικά την προϊσταμένη του σχολείου, και κατόπιν να έρθετε σε επαφή με την ίδια την Ψυχολόγο για τον προγραμματισμό συνάντησης, δια ζώσης ή τηλεφωνικώς.

Με εκτίμηση,

Η προϊσταμένη                                                  Η Ψυχολόγος

Προβατά Διονυσία                                             Τσονάκη Μαρία-Ελίζα

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΕΣ/ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ