Για την Σύγχρονη, εξ’ αποστάσεως Εκπαίδευση…

Νοέ 202017

Αγαπητοί μας γονείς, αγαπητά μας παιδιά,

Επειδή, λόγω της πανδημίας, δεν μπορούμε αυτό το διάστημα να συναντιόμαστε στο σχολείο, θα επικοινωνούμε από αύριο με έναν διαφορετικό τρόπο: Μέσω της Τηλεκπαίδευσης, ο καθένας από το σπίτι του, όπου θα μπορούμε να βλεπόμαστε και να χαμογελάμε ο ένας στον άλλον χωρίς τον περιορισμό της μάσκας.

Θα ξεκινάμε στις 14.10 και θα τελειώνουμε στις 16.20. Θα υπάρχουν τρεις διδακτικές ώρες με δυο 20λεπτα διαλείμματα ενδιάμεσα.

Συγκεκριμένα:

1η ώρα: 14.10 – 14.40

2η ώρα: 15.00 – 15.30

3η ώρα: 15.50 – 16.20

Τις επόμενες ώρες, εφόσον οι συνθήκες το επιτρέψουν (επειδή το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο είναι “φορτωμένο”) θα λάβετε στο ηλεκτρονικό σας ταχυδρομείο τους συνδέσμους μας, ώστε, πληκτρολογώντας τους, να μεταφέρεστε κατευθείαν στην ψηφιακή μας “αίθουσα”, όπου ήδη θα σας περιμένουμε να σας υποδεχτούμε! Και όλοι μαζί, προχωρώντας σιγά – σιγά, να οδηγηθούμε και να εξερευνήσουμε τα καινούρια μονοπάτια της εκπαιδευτικής διαδικασίας.

Ένα Σχόλιο στο άρθρο

“Για την Σύγχρονη, εξ’ αποστάσεως Εκπαίδευση…”

1. 18 Νοεμβρίου, 2020 στις 05:01       Μαγδαληνη Έγραψε:

Καλή αρχή σε μικρούς και σε μεγάλους!!!