Εγγραφές στο Νηπιαγωγείο…

Μάι 202013

ΩΚ2Τ46ΜΤΛΗ-ΩΑ7-Εγγραφές-νηπιαγωγείων-2020-21

Σας ενημερώνουμε πως το νηπιαγωγείο μας θα παραμένει ανοιχτό 9 – 12 καθημερινά για παραλαβή των εντύπων εγγραφής και για οποιαδήποτε διευκρίνιση ή πληροφορία. Η προσέλευση θα γίνεται κατόπι ραντεβού, με μάσκα και γάντια.

Τηλέφωνο: 26610 46111

Τα όρια της σχολικής περιφέρειας του Δημοτικού Σχολείου και Νηπιαγωγείου μας για το σχολικό έτος 2020-2021:

6ο Δημοτικό Σολείο και 6ο Νηπιαγωγείο Κέρκυρας  περιμετρικά περικλείεται από τις οδούς:

Μητροπολίτου Αθανασίου μέχρι 47 – 4η πάροδος Μητρ. Αθανασίου μονοί αριθμοί – Αλκινόου μονοί αριθμοί μέχρι 81 και ζυγοί μέχρι 94 – Δαλιέτου μονοί αριθμοί  – Κύπρου ζυγοί αριθμοί μέχρι και 48 και μονοί μέχρι και 33 – Λόφος φυλακών – Κολοκοτρώνη (εκτός του τμήματος από την είσοδο των φυλακών έως τη διασταύρωση με Μεθοδίου) – Μαρασλή έως διασταύρωση με Καλοσγούρου (μονοί-ζυγοί) – Καλοσγούρου δεξιά πλευρά (ζυγοί αριθμοί) έως διασταύρωση με Βράιλα Αρμένη – Βράιλα Αρμένη δεξιά πλευρά(ζυγοί αριθμοί) έως Λ. Δημοκρατίας –  Λ. Δημοκρατίας έως  Κολώνα Ντούγκλα – Μητροπολίτου Αθανασίου.

Αναλυτικά περιλαμβάνει τις οδούς:

Κύπρου μέχρι και τον αριθμό 33 μονοί και ζυγοί μέχρι και 48, Κολοκοτρώνη (εκτός  του τμήματος από την είσοδο των φυλακών έως τη διασταύρωση με Μεθοδίου)  Δαλιέτου μονοί αριθμοί, Σπύρου Νικοκάβουρα, Νικ. Σοφιανού, Αλκινόου από αρχής μέχρι και μονούς 91 ζυγούς και 94, 1η- 2η- 3η- 4η- 5η- 6η- 7η- 8- 9η- πάροδοι Αλκινόου, Μητροπολίτου Αθανασίου, Ομήρου, Μενεκράτους, Λεωφόρος Αλεξάνδρας από τον αριθμό 2 μέχρι και τη διασταύρωση με Καλοσγούρου, Ντίνου Θεοτόκη (μονοί-ζυγοί), Καλοσγούρου δεξιά πλευρά (ζυγοί αριθμοί) – Βράιλα Αρμένοι από διασταύρωση Καλοσγούρου έως Λ. Δημοκρατίας (ζυγοί αριθμοί) Μαρασλή έως διασταύρωση με Καλοσγούρου (μονοί ζυγοί), Ιακώβου Πολυλά από διασταύρωση με Καλοσγούρου έως Λ. Δημοκρατίας, Λ. Δημοκρατίας έως κολώνα Ντούγκλα.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές στο Νηπιαγωγείο…