Τα μυστικά του ουρανού στο σχολείο μας!

Μαρ 201931

Την Τρίτη 12 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε παρουσίαση στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας με θέματα: “Η Δημιουργία του Σύμπαντος” και “Το Ηλιακό Σύστημα” από το μέλος της Αστρονομικής Εταιρείας Κέρκυρας κ. Γουναρόπουλο Χάρη. Οι μικροί μας μαθητές είχαν την ευκαιρία να μάθουν αρκετά από τα μυστικά του σύμπαντος, να ξεναγηθούν στους γαλαξίες, να ταξιδέψουν στους πλανήτες και να δραματοποιήσουν με το σώμα τους τις κινήσεις της Γης και της Σελήνης γύρω από τον Ήλιο. Στη συνέχεια παρακολούθησαν μια ιστοριούλα και στο τέλος για εμπέδωση απάντησαν σε διάφορες ερωτήσεις!

Ευχαριστούμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων του Νηπιαγωγείου μας για την οργάνωση της συγκεκριμένης δραστηριότητας.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα μυστικά του ουρανού στο σχολείο μας!