Ένα μικρό ελατάκι έφτασε στο νηπιαγωγείο μας στις 20 Δεκεμβρίου για τις ανάγκες της γιορτής των Χριστουγέννων, οπότε και στο τέλος της γιορτής τα παιδιά με τους γονείς τους το στόλισαν και στη συνέχεια όλοι μαζί μαζευτήκαμε γύρω από το ελατάκι και ψάλαμε τα κάλαντα. Υπέροχες στιγμές για εμάς αλλά και “δόξα” για το ελατάκι!
Η γιορτή όμως, τελείωσε και το ελατάκι απέμεινε στη γλάστρα…..
Οι νηπιαγωγοί συζητήσαμε με τα παιδιά για την τύχη του μικρού δέντρου και συναποφασίσαμε ότι πρέπει οπωσδήποτε να το φυτέψουμε στη γη για να το κρατήσουμε κοντά μας, να το φροντίσουμε, να το δούμε να μεγαλώνει……να το ΥΙΟΘΕΤΗΣΟΥΜΕ!!!
Μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του νηπιαγωγείου μας ήρθαν την επόμενη μέρα στο σχολείο μας και φύτεψαν το δεντράκι μαζί με τα παιδιά. Στο τέλος, μαζευτήκαμε και πάλι γύρω από το ελατάκι και τραγουδήσαμε τραγούδια για να το καλωσορίσουμε στην αυλή μας.
Ευχαριστούμε ολόθερμα το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του νηπιαγωγείου μας για την αμέριστη υποστήριξή του στις δράσεις μας!
![2](https://blogs.sch.gr/6nipkater/files/2024/01/2-300x240.png?x45425)
![2.2](https://blogs.sch.gr/6nipkater/files/2024/01/2.2-300x240.png?x45425)
![2.1](https://blogs.sch.gr/6nipkater/files/2024/01/2.1-300x240.png?x45425)