Ενημέρωση για δήλωση self-test

Αγαπητοί γονείς,
Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 1 Νοεμβρίου αλλάζει η πλατφόρμα δήλωσης του αρνητικού αποτελέσματος self test για τους μαθητές των σχολείων. Θα μπαίνετε πλέον στην πλατφόρμa

edupass.gov.gr στην οποία ενσωματώνονται όλες οι λειτουργίες του self-testing.gov.gr και η διαδικασία έκδοσης της Σχολικής Κάρτας για COVID-19.

Eισέρχεστε στην πλατφόρμα edupass.gov.gr,
συνδέεστε με κωδικούς taxisnet και δηλώνετε την πρόθεση φυσικής παρουσίας σας στους χώρους της σχολικής μονάδας, ζητώντας να αποστέλλεται στη θυρίδα της σχολικής μονάδας η κατάστασή τους.

Για περισσότερες πληροφορίες       πατήστε εδώ: οδηγίες-για-τους-γονείς

Α) Αν έχουν εμβολιασθεί ή νοσήσει εντός του τελευταίου εξαμήνου, η δήλωση αυτή πρέπει να γίνει μία μόνο φορά

Β) Για τα self-test, η δήλωση θα γίνεται 2 φορές την εβδομάδα ακριβώς όπως γινόταν μέχρι τώρα.

Η διεύθυνση του σχολείου