Εγγραφές στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2021-22

Στο παρακάτω έγγραφο θα βρείτε αναλυτικές οδηγίες για τις εγγραφές στο Νηπιαγωγείο για το σχολικό έτος 2021-22: διαδικασία ηλεκτρονικής αίτησης, δικαιολογητικά, εγγραφή στο προαιρετικό  ολοήμερο  πρόγραμμα και  στο τμήμα πρόωρης υποδοχής. Συγκεκριμένα, στα Νηπιαγωγεία εγγράφονται για το σχολικό έτος 2021-22, μαθητές γεννημένοι το 2016 και το 2017.

Οι ημερομηνίες των εγγραφών είναι 1-20 Μαρτίου 2021. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στη δ/νση του Νηπ/γειου,  τηρώντας τα απαραίτητα μέτρα για την αποφυγή διασποράς του covid-19.

Το τηλέφωνο του νηπιαγωγείου μας  είναι: 2385026585.

Το e-mail του σχολείου μας είναι:  mail@6nip-florin.flo.sch.gr

Για τις αναλυτικές οδηγίες πατήστε εδώ:

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ:

• Για την πόλη της Φλώρινας δεν ισχύουν τα όρια, επιλέγετε όποιο νηπιαγωγείο θέλετε.
  • Όλοι μπορούν να εγγραφούν στο Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ .
  • Η εγγραφή πρoνηπίου στο δεύτερο έτος του Νηπιαγωγείου γίνεται αυτεπάγγελτα.