Γονείς

Έντυπο υλικό που μπορεί να σας βοηθήσει να μάθετε περισσότερα για την ανάπτυξη του παιδιού σας και την προσαρμογή και τη φοίτηση του στο Νηπιαγωγείο.

1. Από το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο  ο  Οδηγός Γονέα δίνει απλές και πρακτικές συμβουλές που σχετίζονται με τη πορεία του παιδιού στο Νηπιαγωγείο.

2.Από το Υ.ΠΑΙ.Θ  έχει εκδοθεί ο  Σχολικός Οδηγός  για μαθητές Δημοτικού και Νηπιαγωγείου. Περιλαμβάνει πολλά πρακτικά ζητήματα που αφορούν την εγγραφή και τη φοίτηση των παιδιών στο Νηπιαγωγείο.

3.Από το  ΔΕΠΠΣ  ,το Διαθεματικό Ενιαίο Πλαίσιο Προγραμμάτων Σπουδών του Νηπιαγωγείου θα μάθετε για το πρόγραμμα σπουδών του Νηπιαγωγείου και για το πως αυτό συμβάλλει στη συναισθηματική ,νοητική και κοινωνική ανάπτυξη του παιδιού.

Αφιερώστε λίγο χρόνο για να διαβάσετε τον ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ του Νηπιαγωγείου μας για το σχολικό έτος 2020 -2021 πατώντας εδώ.