Εκπαιδευτικοί

Στο 6ο Νηπιαγωγείο Αρτέμιδας υπηρετούν 2 μόνιμοι εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ60 Νηπιαγωγών, μία υπεύθυνη για το Υποχρεωτικό Πρωινό Πρόγραμμα και μία υπεύθυνη για το Προαιρετικό Ολοήμερο Πρόγραμμα, όπως ορίζεται, στο Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα, που κατατίθεται και εγκρίνεται από τον Προϊστάμενο της Διεύθυνσης Π.Ε. Ανατολικής Αττικής.

Από τη φετινή σχολική χρονιά (2021-2022), στη σχολική μονάδα υπηρετεί και θα παρουσιάζεται για 2 διδακτικές ώρες την εβδομάδα και μία εκπαιδευτικός κλάδου ΠΕ06 Αγγλικής Φιλολογίας(ΦΕΚ 3311Β/26-07-2021, “Εισαγωγή της Αγγλικής Γλώσσας στο Νηπιαγωγείο)

Επίσης, από τον καινούριο χρόνο, το ΥΠΑΙΘ, έστειλε στα σχολεία ψυχολόγους και κοινωνικούς λειτουργούς στο πλαίσιο της πράξης “Υποστήριξη σχολικών Μονάδων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης από Ψυχολόγους και Κοινωνικούς Λειτουργούς για την αντιμετώπιση των συνεπειών του COVID- 19”, ο ρόλος των οποίων θα είναι ανιχνευτικός, ενημερωτικός, υποστηρικτικός, διαμεσολαβητικός και συμβουλευτικός.

Και στη σχολική μας μονάδα λοιπόν η ψυχολόγος, ειδικότητας ΠΕ23, θα βρίσκεται μία φορά την εβδομάδα, κάθε Δευτέρα.

Για οποιαδήποτε ερώτηση, απορία, συμβουλή, θα μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί της σε καθορισμένα τηλεφωνικά ραντεβού (λόγω COVID19), κάθε Δευτέρα.