Πάντα ανοιχτά , πάντα άγρυπνα τα μάτια της ψυχής σου….

Πάντα ανοιχτά, πάντα άγρυπνα τα μάτια της ψυχής σου….
Αυτός είναι ο τίτλος της εκδήλωσης που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας σε συνεργασία με το 2ο Νηπιαγωγείο και το ΒΝΣ ΟΑΕΔ της πόλης μας την ερχόμενη Τρίτη 23 Απριλίου 2013 και ώρα 20.30 στον Κήπο των Ηρώων.
Πρόκειται για μια εκδήλωση μνήμης βασισμένη σε πρωτότυπο θεατρικό έργο που έγραψε και επιμελήθηκε η καλή συνάδελφος και φίλη Αποστολία Πάστρα. Τα παιδιά ρωτούν τον αφηγητή για τα γεγονότα που εκτυλίχθηκαν στην πόλη μας εκείνη την εποχή και εκείνος τους δίνει με γλαφυρό τρόπο απαντήσεις.
Το ρόλο του αφηγητή έχει αναλάβει ο εκλεκτός Κος Κωνσταντίνος Δημόπουλος (πρώην Λυκειάρχης), ενώ την εκδήλωση θα προλογίσει η Σχολική Σύμβουλος της 8ης Περιφέρειας Κα Νικολακοπούλου Ελένη.
Η εκδήλωση μας είναι ενταγμένη στο επίσημο Πρόγραμμα του Δήμου Ι.Π. Μεσολογγίου για τις Γιορτές Εξόδου της φετινής χρονιάς.