Σεμινάριο Παροχής Α’ Βοηθειών 14/02/2022

Σήμερα πραγματοποιήθηκε με επιτυχία το σεμινάριο για την παροχή Α’ Βοηθειων, στους μαθητές της Γ’ Λυκείου του σχολείου μας.

Ακούραστοι και με πολύ αναλυτικό και παραστατικό τρόπο, οι εθελοντές μέλη του Συλλόγου Διασωστών “Καλοί Σαμαρείτες” Νέας Σμύρνης, εξήγησαν και επέδειξαν στους μαθητές μας τρόπους παροχής των πρώτων βοηθειών σε περιπτώσεις κινδύνων για να σώζονται ανθρώπινες ζωές.

Τους ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον, χρήσιμο και ζωντανό σεμινάριο που μας προσέφεραν.

Φωτογραφίες από το σεμινάριο

Video από το σεμινάριο

Σεμινάριο Παροχής Α’ Βοηθειών 14/02/2022

Δημιουργός: 6lyknsmy, στις: 14-02-2022, διάρκεια: 00:00:34

Video από το Σεμινάριο Παροχής Α’ Βοηθειών που πραγματοποιήθηκε από το Σύλλογο Διασωστών “Καλοί Σαμαρείτες” Νέας Σμύρνης στο αμφιθέατρο του σχολείου μας στις 14/02/2022.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Γ Λυκείου, Δράσεις Σχολείου, Επισκέψεις. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.