Εγγραφές Νέων Μαθητών στην Α΄ Τάξη του Γυμνασίου

4 Ιουλίου, 2022 6ο Γυμνάσιο Νίκαιας

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

προκειμένου να ολοκληρωθούν οι εγγραφές των μαθητών/τριών στην Α΄Γυμνασίου, θα πρέπει να προσκομίσετε/αποστείλετε τα εξής δικαιολογητικά :

• Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής (πατήστε για την Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής)
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας (Α.Δ.Υ.Μ.). Για την έκδοση του Α.Δ.Υ.Μ. μπορείτε να απευθυνθείτε σε δημόσια δομή υγείας ή σε ιδιώτη ιατρό. Είναι υποχρεωτικό για τη συμμετοχή του μαθητή στο μάθημα Φυσικής Αγωγής. (Πατήστε για το Α.Δ.Υ.Μ.)
  • Σε περίπτωση αλλοδαπού μαθητή/τριας απαιτείται πιστοποιητικό γέννησης και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης επίσημα μεταφρασμένα.
  • Σε περίπτωση διαζυγίου απαιτείται απόφαση δικαστικής επιμέλειας.
  • Σε περίπτωση μαθητή/τριας με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες απαιτείται να κατατεθεί η ανάλογη γνωμάτευση από ΚΕΔΑΣΥ ή άλλο ίδρυμα.

Την Υπεύθυνη δήλωση εγγραφής αφού τη συμπληρώσετε, θα την αποστείλετε στο email του σχολείου μας : mail@6gym-nikaias.att.sch.gr.

Το ατομικό δελτίο υγείας θα το προσκομίσετε, αφού υπογραφεί από ιατρό, στο σχολείο μας μέσα στο Σεπτέμβριο.

Σας ευχόμαστε Καλή Σχολική Χρονιά

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Ανακοινώσεις .

Ιούλιος 2022